Telewizor

Telewizor, na którym chcesz nadal oglądać programy, musisz przystosować do odbioru sygnału cyfrowego. Powinieneś zdecydować, które z posiadanych telewizorów chcesz przygotować do telewizji cyfrowej.

Prawie każdy telewizor, nawet czarno-biały, można przystosować do telewizji cyfrowej. Nie musisz więc kupować nowego telewizora.

Tylko telewizory z wbudowanym dekoderem MPEG4 są przystosowane do odbioru naziemnego sygnału cyfrowego i nie trzeba do nich nic dokupywać.

 

REKLAMA

 

Przystosowanie starego telewizora do odbioru DVB-T

Przystosowanie telewizora do odbioru telewizji cyfrowej polega na podłączeniu odpowiedniego dekodera. Większość dekoderów łączy się z telewizorem przez kabel ze złączem SCART (Euro). Jeżeli Twój telewizor nie ma złącza SCART to powinieneś dobrać odbiornik cyfrowy z wbudowanym modulatorem RF. Opcjonalnie możesz zastosować złącza HDMI, YPbPr lub CVBS.

 

Zobacz przewodnik prawidłowego połączenia.

 

Zakup nowego cyfrowego telewizora

Jeżeli zdecydujesz się na zakup nowego telewizora, to zwróć uwagę na telewizory z wbudowanym dekoderem DVB-T MPEG4. Telewizory z tunerem DVB-T MPEG2 nie będą dekodowały polskiej cyfrowej telewizji naziemnej.

Przed zakupem warto porównać ceny w internetowej porównywarce cen i znaleźć sklep w pobliżu z najbardziej atrakcyjną ceną lub zamówić przez Internet. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Zebraliśmy bezpośrednie linki cen do telewizorów umożliwiających odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce:

REKLAMA

Ta strona używa plików cookies, które są jej niezbędne do prawidłowego działania.