Porada 6 - Jak podłączyć do telewizora dekoder i magnetowid?

Schemat - Jak podłączyć dekoder z telewizorem i nagrywarką

 

W poradniku tym dowiesz się jak prawidłowo podłączyć dekoder STB cyfrowej telewizji naziemnej do magnetowidu i płaskiego telewizora.

 

Ten sposób zastosuj gdy chcesz nadal wykorzystywać magnetowid lub starą nagrywarkę bez złącza HDMI.

 

PAMIĘTAJ! Połączenie przez kabel HDMI zapewnia najwyższą cyfrową jakość obrazu i dźwięku. Jeżeli masz taką możliwość, to zawsze staraj się wykorzystywać kabel HDMI do połączenia urządzeń RTV.

 

Wskazówki dla podłączających nowe urządzenia telewizji cyfrowej:

  1. Odłącz przewód zasilający telewizor od sieci elektrycznej. Nie podłączaj go do gniazdka sieciowego, dopóki nie skończysz z łączeniem wszystkich urządzeń.
  2. Przyjrzyj się uważnie poniższemu schematowi. Dowiesz się z niego jak połączyć Twoje urządzenia.
  3. Jeżeli skończyłeś już z połączeniami, włącz do zasilania wszystkie wtyczki sieciowe. Możesz teraz wyszukać nowe cyfrowe kanały telewizyjne postępując zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia.

 

REKLAMA

 

Schemat: Podłączenie dekodera do telewizora przez kabel HDMI i magnetowidu (lub nagrywarki) przez SCART

Połączenie dekodera DVB-T z telewizorem płaskim przez kabel HDMI oraz nagrywarką przez Kabel SCART

 

Pamiętaj! Przed podłączeniem kabli odłącz telewizor i dekoder od zasilania sieciowego.

 

Co zrobić?

1a. Podłącz antenę do dekodera (do złącza Antenna IN). ---Doprowadzenie sygnału cyfrowej telewizji naziemnej do dekodera.

1c. Połącz kablem antenowym wyjście antenowe dekodera (złącze Antenna OUT LOOP) z wejściem antenowym telewizora. ---Doprowadzenie sygnału analogowej telewizji naziemnej do telewizora.

2a. Połącz dekoder z nagrywarką lub magnetowidem przy pomocy kabla SCART. ---Doprowadzenie zdekodowanego obrazu i dźwięku do nagrywarki.

2b. Połącz telewizor i dekoder kablem HDMI. ---Doprowadzenie zdekodowanego obrazu i dźwięku w jakości cyfrowej do telewizora.

2c. Podłącz wyjście SCART z nagrywarki/magnetowidu do wejścia SCART w telewizorze przy pomocy kabla SCART. ---Doprowadzenie obrazu z magnetowidu do telewizora, aby umożliwić oglądanie nagrań.

3. Podłącz wszystkie urządzenia do zasilania sieciowego.

4. Włącz telewizor i dekoder. Odczekaj około minutę, aż włączą się urządzenia.

5. W telewizorze wybierz źródło obrazu na kabel HDMI dla obrazu z dekodera lub SCART (AV) dla obrazu z magnetowidu/nagrywarki.

 

Wskazówka! Kiedy podłączamy dekoder do płaskiego telewizora?

BEZ DEKODERA - Telewizory z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4 nie wymagają podłączenia zewnętrznego dekodera do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej.

KONIECZNY DEKODER - Dekoder musisz podłączyć do telewizora, który nie posiada wbudowanego tunera oraz do telewizora z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-2. Dotyczy to najczęściej płaskich telewizorów, zakupionych przed 2011 rokiem.

REKLAMA

Ta strona używa plików cookies, które są jej niezbędne do prawidłowego działania.