REKLAMA

Instalacje zbiorcze

Antena w instalacji zbiorczej

Jeżeli mieszkasz w kamienicy lub bloku to prawdopodobnie odbierasz sygnał naziemny z instalacji zbiorczej (anteny zbiorczej). Oznacza to, że na dachu budynku wielokondygnacyjnego w którym mieszkasz jest jedna antena. Sygnał, który jest przez nią odbierany, jest dzielony na wszystkich mieszkańców budynku. Wiele z takich anten wymaga modernizacji lub wymiany na nowe odpowiednie do odbioru sygnału telewizji cyfrowej.

Szacunkowo tylko około połowa anten pokojowych będzie prawidłowo odbierała sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. Sprawdź, czy jest możliwe podłączenie telewizorów z Twojego mieszkania do antenowej instalacji zbiorczej.

 

REKLAMA

 

Z kim powinieneś porozmawiać?

Powinieneś skontaktować się z osobą zarządzającą budynkiem w którym mieszkasz (może to być właściciel, administrator, dozorca, wspólnota mieszkaniowa), aby dowiedzieć się czy instalacja przygotowana jest do odbioru telewizji cyfrowej.

Osoba zarządzająca budynkiem jest odpowiedzialna za podjęcie odpowiednich działań w celu modernizacji lub wymiany instalacji antenowej na nową, abyś nie utracił możliwości oglądania telewizji w Twoim mieszkaniu. Porozmawiaj z zarządcą i upewnij się, czy możesz oglądać telewizję po wyłączeniu sygnału analogowego.

Jeżeli jesteś właścicielem swojego mieszkania, możesz być zobowiązany do pokrycia kosztów związanych z modernizacją lub wymianą anteny, wspólnie z innymi mieszkańcami budynku.

Osoba zarządzająca budynkiem, w którym mieszkasz, może znaleźć więcej informacji odwiedzając stronę dla Zarządców Budynków.

Ta strona używa plików cookies, które są jej niezbędne do prawidłowego działania.