Od 18 stycznia do połowy lutego 2015 r. będzie emitowany sygnał ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie. Emisja ma charakter testowy.

 

Pojawienie się sygnału MUX8 nie oznacza jednak rozpoczęcia regularnej emisji nowych kanałów w telewizji naziemnej. Na paśmie VHF (kanały od nr 5 do nr 12, częstotliwość z zakresu 174-230 MHz) pojawi się plansza z kolorowymi pasami, pozbawiona dźwięku.

 

REKLAMA

 

Dzięki tej emisji firma EmiTel będzie mogła ocenić poziom przygotowania gospodarstw domowych do odbioru MUX8, głównie dzięki opiniom przesyłanym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ponadto dzięki testowej planszy sprzedawcy i instalatorzy odbiorczych systemów antenowych będą mogli przekonać się, czy potrafią zapewnić odpowiedni sprzęt i usługi niezbędne w zakresie podłączania anten do odbioru sygnału zarówno na paśmie UHF, jak i VHF. Już teraz można mieć przypuszczenia, że niektóre z używanych anten mogą mieć problemy z odbiorem sygnału MUX8.

Emisja testowa odbywa się na kanale nr 7 z mocą 2kW ERP z nadajnika PKiN w Warszawie.

Zgodnie z informacją podaną na stronie EmiTela, komercyjna regularna emisja sygnału MUX8 planowana jest na połowę 2016 roku.

Źródło: EmiTel.

 

Poznaj listę darmowych kanałów na multipleksie MUX8.

REKLAMA

Ta strona używa plików cookies, które są jej niezbędne do prawidłowego działania.