TVS logo19 stycznia do eksperymentalnego multipleksu, emitowanego za pośrednictwem nadajnika zlokalizowanego na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, dołączył nieoczekiwanie śląski kanał telewizyjny TVS (Telewizja Silesia). Jest on dostępny w jakości HD (tak samo, jak pozostałe testowe emisje kanałów TTV, TVN7 i TVN obecne na tym multipleksie).

Do tej pory TVS był dostępny bezpłatnie za pośrednictwem przekazu satelitarnego oraz w drugim multipleksie MUX-L2 naziemnej telewizji cyfrowej dla mieszkańców Rybnika i okolic. Śląski kanał jest obecny również w wielu sieciach kablowych. Naziemna emisja TVS HD z nadajnika w Warszawie ma charakter testowy. Jak podaje nadawca w specjalnym komunikacie, szacunkowa liczba potencjalnych odbiorców będących w zasięgu nadajnika PKiN w Warszawie wynosi ponad 2,8 mln osób.

 

Jak odbierać program TVS HD?

Eksperymentalny multipleks, na którym odnaleźć można TVS HD (oraz TTV HD, TVN7 i TVN HD), jest dostępny na kanale nr 53 (730 MHz) z nadajnika PKiN w Warszawie. Aby uzyskać dostęp do nowych programów, należy dokonać procedury ponownego wyszukania cyfrowych kanałów w sposób ręczny (w stosownym polu wybierając nr kanału 53), bądź automatyczny. W przypadku wystąpienia problemów, należy przywrócić ustawienia fabryczne dekodera.

Eksperymentalny multipleks funkcjonuje na zasadzie pozwolenia Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które jest ważne do 21 października bieżącego roku.

Ta strona używa plików cookies, które są jej niezbędne do prawidłowego działania.