REKLAMA

Przeciążenie głowicy tunera Opticum STB (HD N3)

Pytanie od Pana Piotra: Co to jest przeciążenie głowicy? W jakich przypadkach pojawia się taki komunikat na ekranie telewizora? Model mojego dekodera to tuner tv Opticum STB N3 (dvb-t).

Odpowiedź Cyfrowego Doradcy: Komunikat ten wyświetla się, gdy zbyt mocny sygnał dociera do głowicy tunera dekodera. Wspomniany przez Pana model dekodera Opticum STB (HD N3), jak i wiele innych firmy Globo, posiada funkcję dodatkowego zasilenia anteny napięciem 5V.

Czytaj więcej: Przeciążenie głowicy tunera Opticum STB (HD N3)

Słaby sygnał telewizji satelitarnej nc+ lub jego brak

Pytanie od Pana Łukasza:

Mam pewien problem w okresie wiosenno-letnim ponieważ sygnał satelity zaburzany jest przez rosnące liście na kilku drzewach za blokiem. Nie mogę prosić o ich ścięcie bo i szkoda lecz właśnie teraz, kiedy kończą się moje ulubione rozgrywki piłki, a i lecą wciąż przeze mnie oglądane seriale, nie mogę ich obejrzeć ani nagrać na dekoder NC Plus. Co mogę zrobić, aby wzmocnić sygnał? Czy jest jakieś rozwiązanie z tej sytuacji, bo płacenie za usługi, których ni jak nie mogę oglądać przyprawia mnie o ból głowy. Ruszanie anteną i szukanie luki pomiędzy gałęziami nic nie daje ponieważ przy silniejszym wietrze jakość sygnału po prostu się traci i przywraca co chwilę.

Czytaj więcej: Słaby sygnał telewizji satelitarnej nc+ lub jego brak

Brak odbioru MUX1 i MUX2 z nadajnika RTCN Ślęża

Pytanie od jednego z czytelników: Mieszkam w Piławie Górnej (woj. dolnośląskie), posiadam antenę TV kierunkową 21-60 "Yaga" 19-elementów oraz telewizor Philips z wbudowanym tunerem. Po wyszukaniu kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, został odnaleziony tylko MUX-3 w częstotliwości 506 MHz (RTCN Ślęża). Jakość sygnału wciąż się waha, ale oscyluje w granicach 80-100%. Nie podłączam wzmacniacza do sieci, gdyż to burzy jakość odbioru.

Czytaj więcej: Brak odbioru MUX1 i MUX2 z nadajnika RTCN Ślęża

Ta strona używa plików cookies, które są jej niezbędne do prawidłowego działania.