Prawie każdy telewizor, nawet czarno-biały można przygotować do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Jeżeli Twój posiada tylko wejście antenowe i nie ma innych złączy, to aby przygotować go do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, musisz doprowadzić do niego sygnał z tzw. modulatora RF.

Można to zrobić w jeden z następujących sposobów:

1. Można kupić dekoder z wbudowanym modulatorem RF - cena około 130 zł

2. Można kupić zwykły dekoder oraz dodatkowy zewnętrzny modulator RF - cena poniżej 100 zł za dekoder + około 35 zł za modulator

3. Można także wykorzystać magnetowid, do którego podłączamy dekoder przez wejście SCART, a następnie z magnetowidu wyprowadzamy do telewizora kabel antenowy i dokonujemy w telewizorze wyszukania odpowiedniego kanału, na którym wyświetlany będzie sygnał przepuszczony i zmodulowany przez magnetowid.

 

REKLAMA

 

Podsumowanie i porada Cyfrowego Doradcy:

Tunery DVB-T MPEG4 z wbudowanym modulatorem RF nie są popularne. Obecnie w dalszym ciągu w sprzedaży jest jeden model o nazwie Strong SRT8110.

Lepszym i bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest zastosowanie dodatkowego modulatora i wybranego modelu dekodera, bądź wykorzystanie magnetowidu. Sumaryczna kwota za zestaw jest niższa od ceny tunera z wbudowanym modulatorem RF.

Ta strona używa plików cookies, które są jej niezbędne do prawidłowego działania.