REKLAMA

Podłączenie tabletu do dekodera STB

Pytanie od jednego z czytelników:

Dzień dobry. Piszę do was z powodu następującego problemu: mam telewizor kineskopowy i chcę uzyskać na nim obraz z tabletu. Podłączam tablet do dekodera naziemnej telewizji cyfrowej kablem HDMI, a następnie dekoder kablem EURO łączę z telewizorem kineskopowym. Na ekranie telewizora nie uzyskuję żadnego obrazu z tabletu, dlaczego? Czekam na odpowiedź od państwa.

Czytaj więcej: Podłączenie tabletu do dekodera STB

Jak odbierać wszystkie kanały naziemnej telewizji cyfrowej?

Pytanie od Pana Ireneusza: Jeśli odbieram tylko 8 stacji w bardzo dobrej jakości (np. TVP1, TVP2, KULTURA, Rozrywka, Historia, INFO, TV Wrocław) to czy mam sądzić, iż posiadam MPEG-4, czy MPEG -2, czy złą antenę? 11 stacji domaga się modułu CL. Telewizor LG takie gniazdo ma. Telewizor jest z 2013 roku.

Odpowiedź Cyfrowego Doradcy: Możemy Pana zapewnić, iż Pański telewizor LG jest przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (obsługuje format kompresji MPEG-4) i nie wymaga instalowania dodatkowej karty CL. Świadczy o tym fakt, iż uzyskał Pan na nim odbiór trzeciego multipleksu MUX3 z programami TVP.

Czytaj więcej: Jak odbierać wszystkie kanały naziemnej telewizji cyfrowej?

Odbiór DVB-T w Gorzowie Wielkopolskim z tunera USB

Pytanie od Pana Edwarda: Zakupiłem tuner do cyfrowej tv naziemnej na USB do komputera i odbiera on 8 programów. Pytanie: więcej nie będzie czy coś źle działa? Mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, do nadajnika mam około 500 m.

Odpowiedź Cyfrowego Doradcy: Obecnie jest Pan w zasięgu nadajnika RON Gorzów Wielkopolski / ul. Podmiejska, który emituje tylko i wyłącznie pakiet kanałów MUX-3. Oznacza to, że może Pan oglądać jedynie 8 kanałów z tego pakietu (programy TVP).

Czytaj więcej: Odbiór DVB-T w Gorzowie Wielkopolskim z tunera USB

Nieprawidłowa numeracja na liście kanałów w dekoderze Globo Opticum STB

Pytanie od Pani Joanny: Posiadam dwa dekodery GLOBO OPTICUM Dekoder STB oraz antenę GL1000 i moje pytanie brzmi następująco: jak edytować numer kanału? Nie chodzi mi o kolejność, tylko o zmianę numeru.

Odpowiedź Cyfrowego Doradcy: Numeracja kanałów odpowiada ich kolejności na liście kanałów. Oznacza to, ze kanał o numerze 1 zawsze będzie na pierwszym miejscu. Istnieje jednak możliwość posiadania "nieregularnej" listy kanałów. Służy do tego funkcja LCN.

Czytaj więcej: Nieprawidłowa numeracja na liście kanałów w dekoderze Globo Opticum STB

Ta strona używa plików cookies, które są jej niezbędne do prawidłowego działania.