Jak ominąć zabezpieczenie HDCP na HDMI?

HDCP logo Pytanie od jednego z czytelników: Posiadam kartę do przechwytywania obrazu HDMI firmy Blackmagic Design (Blackmagic Design Intensity Pro) i po podłączeniu do niej sygnału z dekodera STB Globo HD N3 nie mogę zgrać obrazu - widzę czarny ekran. Wyczytałem, że wiele urządzeń posiada blokadę HDMI o nazwie HDCP. Czy mój dekoder posiada taką blokadę i czy można ją jakoś ominąć? Dziękuję za poradę.

Czytaj więcej: Jak ominąć zabezpieczenie HDCP na HDMI?

Wadliwa funkcjonalność PVR

Pytanie pana Andrzeja:

Czy istnieje dekoder STB, który nie ma następującej wady: w momencie rozpoczęcia lub zakończenia nagrywania zaplanowanego w PVR, następuje przełączenie aktualnie oglądanego kanału na kanał, który ma być lub został właśnie nagrany. Powoduje to przerwanie oglądanego programu i konieczność ręcznego odszukania poprzednio włączonego kanału (numer kanału podczas działania PVR ulega często zmianie). Utrudnia to oglądanie programu, zwłaszcza nagranego wcześniej na PVR, gdyż trzeba stracić dużo czasu na odszukanie miejsca przerwania odtwarzania (miejsce to nie jest zapamiętywane przez PVR). Sprawdziłem dwa dekodery: Ariva T650i firmy Ferguson i TS6520HD Twin firmy Tele System. W obu ta wada występuje nawet wówczas, gdy zarówno kanał oglądany, jak i nagrywany, należą do tego samego multipleksu.

Czytaj więcej: Wadliwa funkcjonalność PVR

Magnetowid, nagrywarka DVD, cyfrowa nagrywarka

Jeżeli chcesz mieć możliwość nagrywania cyfrowych programów telewizyjnych, to powinieneś przystosować do tego swój dotychczasowy sprzęt nagrywający lub zdecydować się na zakup nowego, cyfrowego.

Video oraz nagrywarki DVD będą mogły nagrywać i odtwarzać programy cyfrowe. Wystarczy odpowiednio podłączyć urządzenie nagrywające do dekodera i telewizora. Niestety niedogodnością takiego rozwiązania jest brak możliwości nagrywania jednego kanału i oglądania innego w tym samym czasie.

Czytaj więcej: Magnetowid, nagrywarka DVD, cyfrowa nagrywarka

Ta strona używa plików cookies, które są jej niezbędne do prawidłowego działania.